Yageo 9C12063A64R9FKHFT
9C12063A64R9FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A64R9FKHFT
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A64R9FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A64R9FKHFT
QUANTITY
9C12063A64R9FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A64R9FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A64R9FKHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A64R9FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A64R9FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A64R9FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A64R9FKHFT
CONN HDR DUAL 16POS .100 R/A AU datasheet.pdf
RES 294K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 85MA SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CABLE PNL MNT 3POS SKT-WIRE .5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS THRU HOLE SKT PCB datasheet.pdf
IC REG BOOST LDO 0.6A 40TQFN datasheet.pdf