Yageo 9C12063A7150FKHFT
9C12063A7150FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A7150FKHFT
Brief Description
RES SMD 715 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A7150FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A7150FKHFT
QUANTITY
9C12063A7150FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A7150FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A7150FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A7150FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A7150FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A7150FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A7150FKHFT
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
EDGECARD 132POS .050 SLD W/POSTS datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 3000PF 3% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC POE LTPOE++ QUAD PSE 38-QFN datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 176TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf