Yageo 9C12063A7322FKHFT
9C12063A7322FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A7322FKHFT
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A7322FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A7322FKHFT
QUANTITY
9C12063A7322FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A7322FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A7322FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A7322FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A7322FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A7322FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A7322FKHFT
JUMPER-H1505TR/A3048A/X 4" datasheet.pdf
KURLY-LOK BL/HOLE 3/8" 1 1/2"H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC ROCKER datasheet.pdf
IC REG BUCK ISO ADJ DL 8SOPWRPAD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 6P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC HALL SWITCH 3SOT datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf