Yageo 9C12063A7500JLHFT
9C12063A7500JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A7500JLHFT
Brief Description
RES SMD 750 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A7500JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A7500JLHFT
QUANTITY
9C12063A7500JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A7500JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A7500JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A7500JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A7500JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A7500JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A7500JLHFT
TRANS RF N-CH FET POWERSO-10RF datasheet.pdf
CONN CAP COVER DUST FOR SMA PLUG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
IC CONV BUCK/BOOST/LDO 24VQFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf