Yageo 9C12063A7501JLHFT
9C12063A7501JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A7501JLHFT
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A7501JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A7501JLHFT
QUANTITY
9C12063A7501JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A7501JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A7501JLHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A7501JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A7501JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A7501JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A7501JLHFT
RES SMD 4.87K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 28 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 9.65K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 3W RGHT datasheet.pdf
T-BAR SCISSOR CLIP datasheet.pdf
YLW CONSP 1"X50YD datasheet.pdf