Yageo 9C12063A8201JLHFT
9C12063A8201JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A8201JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A8201JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A8201JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A8201JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A8201JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A8201JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A8201JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A8201JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A8201JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A8201JLHFT
CONN RCPT .100" 16POS DUAL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS .100" datasheet.pdf
396 TB SPR CLA WO/LEVER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf