Yageo 9C12063A8452FKHFT
9C12063A8452FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A8452FKHFT
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A8452FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A8452FKHFT
QUANTITY
9C12063A8452FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A8452FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A8452FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A8452FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A8452FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A8452FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A8452FKHFT
CAP ALUM 470UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
MAT DISS VINYL BLUE .060 24X100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES 2.5K OHM TO236-3 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf
CONN SOCKET 220POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 50 POS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 38A datasheet.pdf