Yageo 9C12063A8873FKHFT
9C12063A8873FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A8873FKHFT
Brief Description
RES SMD 887K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A8873FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A8873FKHFT
QUANTITY
9C12063A8873FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A8873FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A8873FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A8873FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A8873FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A8873FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A8873FKHFT
IC CLK BUFFER 2:6 7.5GHZ 32MLF datasheet.pdf
IC FLASH 16GBIT 50MHZ 169BGA datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 24"L X 30"W datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
BOARD 78M6612 64PIN LQFP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 32MM datasheet.pdf