Yageo 9C12063A8R45FGHFT
9C12063A8R45FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A8R45FGHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.45 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A8R45FGHFT.pdf
Availability of 9C12063A8R45FGHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A8R45FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A8R45FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A8R45FGHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A8R45FGHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A8R45FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A8R45FGHFT Details Description
Related parts for 9C12063A8R45FGHFT
CONN PIN 26-30AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 2POS datasheet.pdf
RES 0.221 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1.5W DO204AL datasheet.pdf