Yageo 9C12063A9104JLHFT
9C12063A9104JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A9104JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A9104JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A9104JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A9104JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A9104JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A9104JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A9104JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A9104JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A9104JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A9104JLHFT
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FAN BLOWER 44X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS 14TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO204AC datasheet.pdf
KIT EVAL INDUSTRIAL 3062X FAMILY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 75W datasheet.pdf