Sensata Technologies/Airpax IEGF6-1-72-10.0-A-21-V
IEGF6-1-72-10.0-A-21-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF6-1-72-10.0-A-21-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEGF6-1-72-10.0-A-21-V.pdf
Availability of IEGF6-1-72-10.0-A-21-V
QUANTITY
IEGF6-1-72-10.0-A-21-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF6-1-72-10.0-A-21-V
Internal Part NumberEIS-IEGF6-1-72-10.0-A-21-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF6-1-72-10.0-A-21-V
Related LinksIEGF6-1-72-, IEGF6-1-72-10.0-A-21-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF6-1-72-10.0-A-21-V Details Description
Related parts for IEGF6-1-72-10.0-A-21-V
BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT LOW SC70-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
PG21 CABLE CLAMP datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf