TXC CORPORATION 9HT9-32.768KBZF-T
9HT9-32.768KBZF-T picture photo
Mfg. Part Number
9HT9-32.768KBZF-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 50ppm 12.5pF 65 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
9HT9-32.768KBZF-T.pdf
Availability of 9HT9-32.768KBZF-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9HT9-32.768KBZF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9HT9-32.768KBZF-T
Internal Part NumberEIS-9HT9-32.768KBZF-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9HT9
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.161" L x 0.059" W (4.10mm x 1.50mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9HT9-32.768KBZF-T
Related Links9HT9-32., 9HT9-32.768KBZF-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9HT9-32.768KBZF-T Details Description
Related parts for 9HT9-32.768KBZF-T
IC MCU 8BIT 16KB OTP 84PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 20POS 30AU datasheet.pdf
RES 5.6M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC AMP GAIN +50V/V PREC 8-SOIC datasheet.pdf
IC NVSRAM 32SOIC datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 5V 23MM RADIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET 2.54MM 10 CONTACTS datasheet.pdf
ROUND HEATPIPE 30W 6X300MM datasheet.pdf