Yageo 9T04021A1003BBHF3
9T04021A1003BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1003BBHF3
Brief Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1003BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1003BBHF3
QUANTITY
9T04021A1003BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1003BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1003BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1003BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1003BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1003BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1003BBHF3
FUSE GLASS 750MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/2W J LEAD datasheet.pdf
PLUG KIT 1POS 24-20AWG GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 129A SP6 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 50V SCREW datasheet.pdf