Yageo 9T04021A1070DBHF3
9T04021A1070DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1070DBHF3
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1070DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1070DBHF3
QUANTITY
9T04021A1070DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1070DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1070DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1070DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1070DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1070DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1070DBHF3
CORD PATCH PIN TIP PLUG 24" RED datasheet.pdf
KEYPAD 12 KEY ILLUM MEMBRANE GRY datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 390MA 750 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 2910 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SL-SMT5.00/12/180 3.2SN BK datasheet.pdf
8MM PROX 10-30VDC NPN 1.5M datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf