Yageo 9T04021A10R0BAHF3
9T04021A10R0BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A10R0BAHF3
Brief Description
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A10R0BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A10R0BAHF3
QUANTITY
9T04021A10R0BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A10R0BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A10R0BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A10R0BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A10R0BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A10R0BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A10R0BAHF3
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
IDC CABLE-APR30A/ AE34G / X datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 1/4" datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 50K OTP 10MSOP datasheet.pdf
COMMONING BAR 3 CIRCUITS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 0.6A 8UMAX datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.96MM VERT PCB datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf