Yageo 9T04021A10R0FBHF3
9T04021A10R0FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A10R0FBHF3
Brief Description
RES SMD 10 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A10R0FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A10R0FBHF3
QUANTITY
9T04021A10R0FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A10R0FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A10R0FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A10R0FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A10R0FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A10R0FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A10R0FBHF3
RES SMD 374 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 586 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X8R 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 6W datasheet.pdf