Yageo 9T04021A10R5CAHF3
9T04021A10R5CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A10R5CAHF3
Brief Description
RES SMD 10.5OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A10R5CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A10R5CAHF3
QUANTITY
9T04021A10R5CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A10R5CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A10R5CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A10R5CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A10R5CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A10R5CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A10R5CAHF3
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ30Z50 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.755" 3MM 2LD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 36 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
23+23 DIL VERT SHRD PIN HDR datasheet.pdf
TIP - PIN REPLACEMENT datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 0.12 UF 10% 400 VDC RAD datasheet.pdf