Yageo 9T04021A1100BBHF3
9T04021A1100BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1100BBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1100BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1100BBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A1100BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1100BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1100BBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1100BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1100BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1100BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1100BBHF3
LED YELLOW CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
77199-3-MODJACK datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 10POS SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 17-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
KEYBOARD 104KEY 18.5" USB&PS/2 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 690MA 327 MOHM datasheet.pdf