Yageo 9T04021A1100BBHF3
9T04021A1100BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1100BBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1100BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1100BBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A1100BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1100BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1100BBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1100BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1100BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1100BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1100BBHF3
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
HANDLE TORQUE 5.2" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 450MA 4-DIP datasheet.pdf
SIDAC 190-215V 1A DO15 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 5SIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 5W T18 datasheet.pdf
BATTERY LITH COIN 3V RECHARGE datasheet.pdf
26500 16C 16#16 P BY PLUG WC datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.5W SMA datasheet.pdf