Yageo 9T04021A11R5BBHF3
9T04021A11R5BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A11R5BBHF3
Brief Description
RES SMD 11.5 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A11R5BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A11R5BBHF3
QUANTITY
9T04021A11R5BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A11R5BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A11R5BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A11R5BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A11R5BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A11R5BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A11R5BBHF3
IDC CABLE - HKR16H/AE16G/HPL16H datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH DARL 8SMD datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 32POS R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-WIRE 1.5M datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
IC SWITCH SPST TO100-10 datasheet.pdf
"MICRO 51C P 12"" YEL JACKS NI" datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf