Yageo 9T04021A12R0CAHF3
9T04021A12R0CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A12R0CAHF3
Brief Description
RES SMD 12 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A12R0CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A12R0CAHF3
QUANTITY
9T04021A12R0CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A12R0CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A12R0CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A12R0CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A12R0CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A12R0CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A12R0CAHF3
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 13pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 3.5V 4-USPN datasheet.pdf