Yageo 9T04021A12R1BBHF3
9T04021A12R1BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A12R1BBHF3
Brief Description
RES SMD 12.1 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A12R1BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A12R1BBHF3
QUANTITY
9T04021A12R1BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A12R1BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A12R1BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A12R1BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A12R1BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A12R1BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A12R1BBHF3
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 72POS R/A datasheet.pdf
TERM SIAMEZE WIRE TO WIRE datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 55NS 84PGA datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4SMD datasheet.pdf
IC UART FIFO 64B QUAD 64LQFP datasheet.pdf
RES 5.08 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL COVER WAD 4 WHITE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 250MA AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf