Yageo 9T04021A13R0DAHF3
9T04021A13R0DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A13R0DAHF3
Brief Description
RES SMD 13 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A13R0DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A13R0DAHF3
QUANTITY
9T04021A13R0DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A13R0DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A13R0DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A13R0DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A13R0DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A13R0DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A13R0DAHF3
IC MULTI-FUNC GATE CONFIG 6DSBGA datasheet.pdf
SAW FILTER GSM 881 MHZ 50/50 datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.9PF 10V 0201 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SOT23-5 datasheet.pdf
ACCY EVENT INPUT UNIT BURNOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE SCKT datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
RP INS BKAE 60 PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 24.5760 MHZ 8.0PF SMD datasheet.pdf