Yageo 9T04021A13R0DBHF3
9T04021A13R0DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A13R0DBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A13R0DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A13R0DBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A13R0DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A13R0DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A13R0DBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A13R0DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A13R0DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A13R0DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A13R0DBHF3
IC PCM CODEC PROG MIC AMP 32TQFP datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT223 datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 2.7 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
504E TIP CUTTER datasheet.pdf
MODULE DIODE 1600V 600A MAGNAPAK datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf