Yageo 9T04021A1402BBHF3
9T04021A1402BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1402BBHF3
Brief Description
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1402BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1402BBHF3
QUANTITY
9T04021A1402BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1402BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1402BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1402BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1402BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1402BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1402BBHF3
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RELAY SSR SPST SGL 2.5A 6DIP datasheet.pdf
CONN MALE COUPLER UNKEYED 10AWG datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 10.5A 25.6 MOHM datasheet.pdf
LED LETERAS COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL YGRN DIFF datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO214AA datasheet.pdf