Yageo 9T04021A1402FBHF3
9T04021A1402FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1402FBHF3
Brief Description
RES SMD 14K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1402FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1402FBHF3
QUANTITY
9T04021A1402FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1402FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1402FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1402FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1402FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1402FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1402FBHF3
RES SMD 20.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS UNIV-M-N-L YELLOW datasheet.pdf
RES 132 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A DO214AA datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
BULLET ADAP SMP PLG-PLG 5.94MM datasheet.pdf