Yageo 9T04021A1542FBHF3
9T04021A1542FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1542FBHF3
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1542FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1542FBHF3
QUANTITY
9T04021A1542FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1542FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1542FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1542FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1542FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1542FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1542FBHF3
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 400MA 390 MOHM TH datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 79.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
OSC TCXO 51.84MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf