Epson TSX-3225 16.0000MF10Z-B0
TSX-3225 16.0000MF10Z-B0 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 16.0000MF10Z-B0
Brief Description
CRYSTAL 16.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 16.0000MF10Z-B0.pdf
Availability of TSX-3225 16.0000MF10Z-B0
QUANTITY
TSX-3225 16.0000MF10Z-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 16.0000MF10Z-B0
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 16.0000MF10Z-B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 16.0000MF10Z-B0
Related LinksTSX-3225 16., TSX-3225 16.0000MF10Z-B0 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 16.0000MF10Z-B0 Details Description
Related parts for TSX-3225 16.0000MF10Z-B0
IC DRVR COAX CABLE 3.3V/5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" WW datasheet.pdf
IC LIU T1/E1 8CH SHORT 160-BGA datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPEA 47POS datasheet.pdf
IC SOC 64BIT 16X 1.5GHZ 1932BGA datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf