Yageo 9T04021A15R4BBHF3
9T04021A15R4BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A15R4BBHF3
Brief Description
RES SMD 15.4 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A15R4BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A15R4BBHF3
QUANTITY
9T04021A15R4BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A15R4BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A15R4BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A15R4BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A15R4BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A15R4BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A15R4BBHF3
FUSE BRD MNT 50MA 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/SOCKET INSERT datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.02A 325.8 MOHM datasheet.pdf