Yageo 9T04021A1601BBHF3
9T04021A1601BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1601BBHF3
Brief Description
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1601BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1601BBHF3
QUANTITY
9T04021A1601BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1601BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1601BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1601BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1601BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1601BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1601BBHF3
CAP TANT 68UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADP5034-1 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 405MA 630 MOHM datasheet.pdf
RES 681 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 4MX16 54-TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 30POS datasheet.pdf