Yageo 9T04021A1650DBHF3
9T04021A1650DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1650DBHF3
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1650DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1650DBHF3
QUANTITY
9T04021A1650DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1650DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1650DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1650DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1650DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1650DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1650DBHF3
FIXED IND 220UH 490MA 960 MOHM datasheet.pdf
TERM SOLDER SLOT .136" .125"L datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TUBING PVC CLR 1000' datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf