Yageo 9T04021A16R2CBHF3
9T04021A16R2CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A16R2CBHF3
Brief Description
RES SMD 16.2OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A16R2CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A16R2CBHF3
QUANTITY
9T04021A16R2CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A16R2CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A16R2CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A16R2CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A16R2CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A16R2CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A16R2CBHF3
CARD EDGE 56POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 8-UMAX datasheet.pdf
IC BATT/PROTECT 2-4CELL 8-SM8 datasheet.pdf
HEADER 72POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 GR/W SN/PB datasheet.pdf
RES SMD 350 OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C5ROW160FP-5 3C1-2-W/ datasheet.pdf
CONN HOOD COUPLING BOTTOM SZB24 datasheet.pdf
MICRO 31C P 10" WHT JACKS datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CPC RECPT,SZ 11-4,SMALL PACK datasheet.pdf
CAP FILM 390 NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf