Yageo 9T04021A16R9BBHF3
9T04021A16R9BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A16R9BBHF3
Brief Description
RES SMD 16.9 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A16R9BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A16R9BBHF3
QUANTITY
9T04021A16R9BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A16R9BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A16R9BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A16R9BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A16R9BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A16R9BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A16R9BBHF3
TVS DIODE 477VWM 761.25VC SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN SOCKET 4POS STR M12 SOLDER datasheet.pdf
IC MOSFET DVR DUAL HS 4A 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 3.42A 46 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf