Riedon PF2205-200RF1
PF2205-200RF1 picture photo
Mfg. Part Number
PF2205-200RF1
Brief Description
RES 200 OHM 50W 1% TO220
Datasheet Download
PF2205-200RF1.pdf
Availability of PF2205-200RF1
QUANTITY
PF2205-200RF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PF2205-200RF1
Internal Part NumberEIS-PF2205-200RF1
PackagingTube
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)50W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF2205-200RF1
Related LinksPF2205, PF2205-200RF1 Datasheet, Riedon Distributor
PF2205-200RF1 Details Description
Related parts for PF2205-200RF1
BOARD INTERFACE LAPTOP TO SPI datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 796K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT PTH /CLIP DR datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 100MA 115VAC 28VDC datasheet.pdf
LED ASSY VERT 0.25" 3MM HER TINT datasheet.pdf