Yageo 9T04021A1742CAHF3
9T04021A1742CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1742CAHF3
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1742CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1742CAHF3
QUANTITY
9T04021A1742CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1742CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1742CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1742CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1742CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1742CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1742CAHF3
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 (20 + 1 Coax) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 24 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
20 WAY MALE CONN 2 ROW LATCHED datasheet.pdf
RES 1.5K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CRYSTAL 24.00 MHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A datasheet.pdf