Yageo 9T04021A1743FBHF3
9T04021A1743FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1743FBHF3
Brief Description
RES SMD 174K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1743FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1743FBHF3
QUANTITY
9T04021A1743FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1743FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1743FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1743FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1743FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1743FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1743FBHF3
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED REFLECT INTERNAL 12V 3MM GRN datasheet.pdf
CONNECTOR COVER 42POS datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
LFH STICK INSERTION FIXTU datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY 570NM GRN 1DIG 0.4 TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf