Yageo 9T04021A1781FBHF3
9T04021A1781FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1781FBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1781FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1781FBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A1781FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1781FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1781FBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1781FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1781FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1781FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1781FBHF3
ANTEN 433MHZ PRMNT 1/4 WAVE WHIP datasheet.pdf
DIE SET SDE RG187 USE/W A9996-ND datasheet.pdf
CONN SPRING 50POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR ADS7866 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 2.43A 113 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RJF TV FIELD THREADED SQ FLANGE datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 2POS SILVR CRIMP datasheet.pdf