Yageo 9T04021A1782CAHF3
9T04021A1782CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1782CAHF3
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1782CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1782CAHF3
QUANTITY
9T04021A1782CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1782CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1782CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1782CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1782CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1782CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1782CAHF3
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 277VAC datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 350MA SOD123 datasheet.pdf
ANT 3-PORT 698-2700MHZ N MALE datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDTX2 0.5A 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 74MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT PIN datasheet.pdf