Yageo 9T04021A1822CAHF3
9T04021A1822CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1822CAHF3
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1822CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1822CAHF3
QUANTITY
9T04021A1822CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1822CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1822CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1822CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1822CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1822CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1822CAHF3
TERM SOLDER TURRET .187" .109"L datasheet.pdf
CONN PIN PCB TIN STRIP datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ CHIRP datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 SOLID ST 24VDC datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 29.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CRIMP DIE FOR 190780122 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf