Yageo 9T04021A18R2DAHF3
9T04021A18R2DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A18R2DAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 18.2 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A18R2DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A18R2DAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A18R2DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A18R2DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A18R2DAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A18R2DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A18R2DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A18R2DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A18R2DAHF3
IC CLK ZDB 8OUT 140MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IMPACT DC 3X10 GL SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP datasheet.pdf
RES 200 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 1W DO204AL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf