Yageo 9T04021A18R7CAHF3
9T04021A18R7CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A18R7CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 18.7OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A18R7CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A18R7CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A18R7CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A18R7CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A18R7CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A18R7CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A18R7CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A18R7CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A18R7CAHF3
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.6PF 16V 0201 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 22V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
20+20DIL WAY HORIZ SMT PIN HDR datasheet.pdf
IC FLASH 512GBIT LBGA datasheet.pdf
CAT 6 SHLD PATCH CORD 7' RD datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD SNG OUT datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
CAP FILM 220 NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf