Yageo 9T04021A1960CAHF3
9T04021A1960CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1960CAHF3
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1960CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1960CAHF3
QUANTITY
9T04021A1960CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1960CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1960CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1960CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1960CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1960CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1960CAHF3
SYNTH WLAN SAT RADIO(RF1/RF2/IF) datasheet.pdf
CONN SPRING 44POS DUAL .370 SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-15VOUT SMD datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
H-MOUNT FOR 1/2"BOLT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf