Yageo 9T04021A19R6CAHF3
9T04021A19R6CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A19R6CAHF3
Brief Description
RES SMD 19.6OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A19R6CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A19R6CAHF3
QUANTITY
9T04021A19R6CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A19R6CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A19R6CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A19R6CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A19R6CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A19R6CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A19R6CAHF3
CONN RCPT .100" 7POS GOLD T/H datasheet.pdf
IC SYNC BINARY COUNT 4BIT 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 5.42K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP T3 1/4 MINI RELAMP IND CLEAR datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LED HARDWARE LENS FILTER datasheet.pdf
PATCH PNL 10" RJ45 CAT5E datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 300MA 280 MOHM datasheet.pdf
PT 06 W 18 GLAND ASSY datasheet.pdf