Yageo 9T04021A2002CBHF3
9T04021A2002CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2002CBHF3
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2002CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2002CBHF3
QUANTITY
9T04021A2002CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2002CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2002CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2002CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2002CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2002CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2002CBHF3
IC OPAMP CFA 200MHZ SC70-5 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 240V datasheet.pdf
RES 12 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 16MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
HEATSHRINK 6AWG 100' BLACK datasheet.pdf