Yageo 9T04021A2101FBHF3
9T04021A2101FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2101FBHF3
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2101FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2101FBHF3
QUANTITY
9T04021A2101FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2101FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2101FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2101FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2101FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2101FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2101FBHF3
RES SMD 121K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
COIL CHOKE 1.8MH 10A RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM F CONTACT 26AWG datasheet.pdf