Yageo 9T04021A2152CBHF3
9T04021A2152CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2152CBHF3
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2152CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2152CBHF3
QUANTITY
9T04021A2152CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2152CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2152CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2152CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2152CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2152CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2152CBHF3
HEATSINK TO-220 TAB/CLIP-ON datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 22POS DUAL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 332 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 324PBGA datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
762 TB SOC RA PCB/UP 3/T datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf