Yageo 9T04021A21R5FBHF3
9T04021A21R5FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A21R5FBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A21R5FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A21R5FBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A21R5FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A21R5FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A21R5FBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A21R5FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A21R5FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A21R5FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A21R5FBHF3
RES SMD 31.6 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC CLK FREQ SYNC CPU 400MHZ datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
12P MTA156 CONN ASSY 24AWG LF datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf