Yageo 9T04021A2202FBHF3
9T04021A2202FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2202FBHF3
Brief Description
RES SMD 22K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2202FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2202FBHF3
QUANTITY
9T04021A2202FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2202FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2202FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2202FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2202FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2202FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2202FBHF3
RES SMD 1.15 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.2GHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA GPS PATCH 1575.42MHZ datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 9C P 30" WHT NI datasheet.pdf