Yageo 9T04021A2210FBHF3
9T04021A2210FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2210FBHF3
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2210FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2210FBHF3
QUANTITY
9T04021A2210FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2210FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2210FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2210FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2210FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2210FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2210FBHF3
IC MCU 16BIT 32KB OTP 80MQFP datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.5A PWMOLD datasheet.pdf
CHASSIS 18X16.6X1.8" BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 700MA 775 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 1.000GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
ULTRASONIC WALL SWITCH SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf