Yageo 9T04021A22R6DBHF3
9T04021A22R6DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A22R6DBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A22R6DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A22R6DBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A22R6DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A22R6DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A22R6DBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A22R6DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A22R6DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A22R6DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A22R6DBHF3
RES 330 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 24-BIT BUS SWITCH 56-TVSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 2.5V 10% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
HORIZONTAL SATA DOM 4GB SLC datasheet.pdf
RES 511 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf